ABD’de Üniversite Eğitimi Almak

0
468X60

Araştırma, teknoloji ve bilimin birçok dalında başarılı olan ve her yıl dünyanın farklı noktalarından öğrenci kabul eden Amerika’da üniversite eğitimi almak istemez misiniz? Üstelik eğitiminiz esnasında gezilere, seminerlere ve birçok aktiviteye katılabilir; spor ya da sanatla ilgili sosyal kulüplere üye olabilirsiniz.

Kısacası hayallerinizdeki üniversite eğitimini Amerika’da alabilir; eğitim süresince İngilizcenizi en iyi şekilde geliştirebilir ve donanımlı bir şekilde iş hayatına atılabilirsiniz.

Rüya gibi bir eğitim almak isteyen herkese Amerika’da dil eğitimi alma şansını değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz.

ABD’de Üniversite Eğitimi Almanın Ön Koşulları

  • Amerika’da üniversite eğitimi alabilmek adına öncelikle TOEFL ve SAT sınavlarına girmeniz ve bu sınavlardan yeterli puanı almanız gerekiyor. TOEFL ve SAT sınavlarından başarılı olacak donanıma sahip değilseniz öncelikle ülkemizdeki üniversiteye hazırlık programlarından birine kaydolmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Maalesef ki TOEFL ve SAT programlarından istenilen puanı almanız; ABD’de dilediğiniz üniversiteye başvurabilmeniz için yeterli değil. Bu puanların yanı sıra lise diploma notunuzun da yüksek olması bekleniyor.

Yani TOEFL ve SAT programlarını başarı ile tamamlayan ve yüksek lise diploma notu bulunan öğrencilerin ABD’de üniversite eğitimi alabilmelerinin önünde herhangi bir engel bulunmuyor.

Neden Amerika’da Üniversite Eğitimi Almalısınız?

  • Amerika’da bulunan özel ve eyalet üniversitelerinin hemen hemen hepsinin YÖK denkliği bulunuyor. Yani Amerika’da eğitim aldıktan sonra Türkiye’de yer alan kamu kurumlarında ya da özel şirketlerde yüksek pozisyonlarda çalışmak istiyorsanız; gönül rahatlığıyla Amerikan üniversitelerini tercih edebilirsiniz.
  • Amerika’da eğitim alabileceğiniz 4.500’den fazla sayıda üniversite yer alıyor ve bu üniversiteler; dünya standartlarının üzerindeki imkanları, eğitim kalitesi, güçlü öğretim kadrosu ve teknolojik altyapısı ile biliniyor. Kaliteli bir eğitim almak adına ABD’de üniversite eğitimi alma fikrini değerlendirebilirsiniz.
  • Amerika üniversitelerin çoğu öğrencilerine maddi destek sunarak; eğitim maliyetlerini karşılama şansı tanıyor. Yani eğitim boyunca çalışarak, kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabilme imkanınız da bulunuyor.
  • Amerika’da 2 yıllık bir üniversite eğitimini tamamladıktan sonra dört yıllık üniversiteye geçiş yapabilme hakkınız da saklı tutuluyor.
  • Amerika’da üniversite eğitimi alarak İngilizce dil bilginizi geliştirebilir; iş bulma sürecinde rakiplerinizden kolaylıkla sıyrılabilirsiniz.

 

468X60
Share.

Comments are closed.