ABD’de Yeni Bir Hayat Kurmanın En İyi Yolu

0
468X60

Pek çok insan hayatının bir noktasında başka bir ülkede yaşamayı düşünmüştür. Özellikle ülkemiz gibi siyasal gündemin hep değiştiği yerlerde bu düşünce zaman zaman artmaktadır.

Dünyanın bir çok yterinde olduğu gibi, ülkemizde de başka bir ülkede yeni bir hayat kurmak isteyen insanların ilk düşündüğü yer Amerika’dır. Amerika, kuruluşundan beri bir göçmen ülkesidir. Dünyanın çeşitli köşelerinde aradıklarını bulamamış insanların “Yeni Dünya”sıdır. Ve düzenli göçmen alımıyla hem bu niteliğini muhafaza etmekte hem de barındırdığı göçmenlerin çeşitliliğini dengede tutmaktadır.

İşte Green Card da tam olarak burada devreye girer. Amerika her sene ortalama iki yüz bin insana farklı şartlarla Green Card vermektedir. Bunun yaklaşık elli beş bini de kura yöntemiyle verilmektedir.

Dünya çapında hemen hemen tüm devletlerin vatandaşları Green Card başvurusu yapabilirler. Her yıl dünya çapında on milyondan fazla insan Green Card programına katılmaktadır.

Tüm katılımlar internet aracılığıyla yapılmakta olup kazananlar mayıs ayında açıklanmaktadır. Green Card alan insanlar, Amerika’da ömür boyu yaşam ve çalışma hakkında sahip olurlar.

468X60
Share.

Comments are closed.