Amerika Birleşik Devletleri’nde Yeni Bir Yaşam Sahibi Olmanın En İyi Yöntemi

0
468X60

Pek çok kişi hayatının bir döneminde başka bir ülkede yaşamayı istemiştir. Özellikle ülkemiz gibi siyasal gündemin sürekli değişime uğradığı yerlerde bu düşünce bazen artmaktadır artmaktadır.

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi, Türkiye’de de başka bir ülkede yeni bir hayat tesis etmek isteyen insanların ilk aklına gelen yer Amerika Birleşik Devletleri’dir. Amerika Birleşik Devletleri, kurulduğu günden itibaren bir göçmenlik ülkesidir. Dünyanın farklı yerlerinde aradıklarını bulamamış insanların “Yeni Dünya”sıdır. Ve sürekli göçmen alımıyla hem bu özelliğini korumakta hem de barındırdığı göçmenlerin dağılımını dengede tutmaktadır.

İşte Greencard tam da bu noktada devreye girer. Amerika her yıl ortalama iki yüz bin insana değişik koşullarla Greencard vermektedir. Bunun yaklaşık elli beş bini de kura yoluyla dağıtılmaktadır.

Dünya çapında hemen hemen tüm devletlerin vatandaşları Greencard başvurusu yapabilirler. Her sene dünya çapında on milyondan fazla kişi Greencard programına başvurmaktadır.

Bütün başvurular web üzerinden alınmakta olup kazananlar mayıs ayında açıklanmaktadır. Greencard alan kişiler, Amerika’da hayat boyu yaşam ve çalışabilme hakkında sahip olurlar.

468X60
Share.

Comments are closed.