Amerika Birleşik Devletleri’nde Yeni Bir Yaşam Sahibi Olmanın En Kolay Yöntemi

0
468X60

Çok sayıda insan hayatının bir noktasında yurtdışında yaşamayı düşünmüştür. Bilhassa Türkiye gibi ekonomik koşulların hep değişime uğradığı ülkelerde bu istek zaman zaman artmaktadır.

Dünyanın pek çok yterinde olduğu gibi, Türkiye’de de yurtdışında yeni bir yaşam tesis etmek isteyen insanların ilk aklına gelen yer Amerika’dır. ABD, kurulduğu günden beri bir göçmenlik devletidir. Dünyanın çeşitli köşelerinde aradıklarını bulamamış insanların “Yeni Dünya”sıdır. Ve düzenli göçmen alımıyla hem bu niteliğini korumakta hem de barındırdığı göçmenlerin dağılımını dengede tutmaktadır.

İşte Green Card da tam olarak bu noktada devreye girer. ABD her yıl ortalama 200.000 kişiye farklı şartlarla Green Card vermektedir. Bunların neredeyse elli beş bini de kura yöntemiyle verilmektedir.

Dünya çapında hemen hemen bütün ülkelerin vatandaşları Green Card başvurusunda bulunabilirler. Her yıl dünya çapında on milyondan fazla insan Green Card programına katılmaktadır.

Bütün başvurular internet üzerinden yapılmakta olup kazananlar 5. ayda belirlenecektir. Green Card sahibi olan insanlar, Amerika’da ömür boyu oturma ve çalışma iznine kavuşurlar.

468X60
Share.

Comments are closed.