Amerika’da Yeni Bir Yaşam Sahibi Olmanın En Pratik Yöntemi

0
468X60

Çok sayıda kişi yaşamının bir noktasında başka bir ülkede yaşamayı istemiştir. Özellikle Türkiye gibi ekonomik gündemin sürekli değişime uğradığı ülkelerde bu istek zaman zaman artmaktadır.

Dünyanın bir çok yterinde olduğu gibi, yurdumuzda da başka bir ülkede yeni bir hayat tesis etmek isteyen kişilerin ilk düşündüğü yer Amerika Birleşik Devletleri’dir. Amerika, kurulduğundan beri bir göçmenlik ülkesidir. Dünyanın farklı yerlerinde aradıklarını bulamamış kişilerin “Yeni Dünya”sıdır. Ve sürekli göçmen kabul ederek hem bu niteliğini muhafaza etmekte hem de barındırdığı göçmenlerin dağılımını dengede tutmaktadır.

İşte Green Card da tam olarak burada devreye girer. Amerika her yıl ortalama iki yüz bin kişiye değişik şartlarla Greencard vermektedir. Bunun neredeyse elli beş bini de çekiliş yoluyla dağıtılmaktadır.

Dünya çapında nerdeyse bütün ülkelerin vatandaşları Green Card başvurusu yapabilirler. Her sene dünya çapında on milyondan fazla kişi Green Card programına katılmaktadır.

Tüm katılımlar web üzerinden yapılmakta olup kazananlar 5. ayda belirlenecektir. Green Card alan kişiler, Amerika Birleşik Devletleri’nde hayat boyu oturma ve çalışma hakkında sahip olurlar.

468X60
Share.

Comments are closed.