Univesity Of California, Riverside

0
468X60

Ülkenin bir numaralı ve en prestijli sistemlerinden birine sahip olan University of California’ya bağlı 10 kampüsten biri University of California, Riverside (UCR)’dir. Amerika’daki araştırma üniversiteleri arasında etnik zenginliği ile tanınan UCR, 21.000’nin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 1200 dönümlük bir kampüse sahip olan UCR, UC üniversite sisteminin en güzel kampüslerinden birine sahiptir. UCR öğrencilere, 88 lisans, 48 yüksek lisans ve 39 doktora programı sunmaktadır.

University of California Riverside

University of California Riverside

UCR Extension, Amerika’daki uluslar arası programların en büyük ve en başarılarındandır. Üniversitemiz her yıl 60 farklı ülkeden 5000’nin üzerinde uluslar arası öğrenciye eğitim imkanı sunmaktadır. İngilizce dil eğitim programları, kısa dönem profesyonel diploma ve yurtdışı sertifika programları, TESOL programları, akademik hazırlık ve UCR’ın lisans programlarından birine girmek isteyen lise mezunu öğrenciler için hazırlık programları vardır. Ayrıca Extension programına devam eden öğrencilerin, üniversitenin lisans veya yüksek lisans programlarından ders alamaları mümkündür ki buna ‘Üniversite Kredi Programı’ denir.

UCR Extension hem gençlere hem yetişkinlere çeşitli İngilizce programları sunmaktadır. Yıl boyunca sunulan programlara öğrenciler kendileri için en uygun zamanda başlayabilmektedirler. İngilizce programları Yoğun İngilizce Programı, Konuşma ve Amerikan Kültürü Programı, uluslar arası işletme Programı için İngilizce, Konuşma Akıcılığını Geliştirme Programı ve Akademik Amaçlar için İngilizce Programı olmak üzere kategorilere ayrılmıştır.

UCR’ın profesyonel sertifika ve diploma programları hem profesyonel bilgi ve tecrübesini geliştirmek isteyenler için hem de günümüzün rekabetçi iş dünyasında fark yaratmak isteyenler için en uygun programları sunmaktadır. Bu programların süreleri 2 hafta ile 9 ay arasında değişmektedir.

Lisans eğitimini tamamlamış öğrenciler ve iş dünyasının profesyonelleri için bir çok farklı uzamanlık alanında hazırlanmış Akademik Yıl Sertifika Programları, bir akademik yıl olan 9 ayda tamamlanır ve sonunda öğrenciye UC Riverside Extension sertifikası kazandırır. Lisansüstü  diplomalar Yönetim, Turizm, Mühendislik, Bioteknoloji, Spor Yönetimi, Eğlence ve Medya gibi uzmanlık alanlarında verilir. 9 aylık bir sertifika ya da diploma programını bitirmiş öğrencilere ‘OPT’ denilen, Amerika,’da 1 yıl için tam zamanlı ve maaşlı çalışma izni vermektedir.

Ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri ve öğretmen adaylarının, tüm dünya ülkelerinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapabilmesini sağlayan, uluslar arası geçerliliği olan TESOL Sertifika Programı da UCR ayrıcalığı ile sunulmaktadır.

UCR Extension’da sunulan Üniversite Kredi Programı ise kendi ülkesinde akademik bir programa kaydolmuş, diğer ülkelerden gelen ziyaretçi öğrencilerin UCR’da resmi olarak öğrenci olmaksızın lisans, yüksek lisans ve Extension’dan krediler alabilmelerini sağlar. 12 haftalık UCP programı ileri derecede İngilizcesi ve güçlü notları olan öğrenciler için uygundur.

UCR lisans programlarından kabul alamk isteyip UCR’a giriş için notları yeterli olan fakat SAT veya TOEFL sınavına girmemiş öğrenciler için Hazırlık Programı sunulmaktadır. Bu program ile, ileri derecede İngilizce eğitimi ve UCR’ın lisans programlarına transfer olmayı sağlayacak akademik dersler verilmektedir. Diğer bir hazırlık programı da uluslar arası transfer yolu olup UCR ve California Community College’larının işbirliği ile şekillendirilmiş ‘UCR International T ransfer Track’tir. Community College’larda eğitimlerinin ilk 2 yılını başarıyla tamamlamış öğrenciler UCR’a kabul hakkı kazanırlar. Yani ilk 2 yılını Community College’da okuyan bir öğrenci UCR’a transfer olarak lisans diplomasını UCR’dan alma hakkı kazanır.

UCR olarak öğrencilerimizin yurtdışı eğitim süreçleri boyunca akademik anlamda kendilerini maksimum düzeyde geliştirmelerine imkan sunan programlarımıza ek olarak, sunduğumuz kaliteli hizmet ve zengin aktivite programları ile öğrencilerimizin memnuniyetini en üst seviyeye taşımaya gayret ediyoruz. Sunduğumuz servisler arasında; konaklama ayarlama (kampüs içi yurtlar, apartman daireleri ve aile yanı konaklama), havaalanı transfer, akademik danışmanlık, sağlık sigortası, bazı üniversiteler ve kolejler için şartlı kabul sunmak bulunmaktadır.

UCR, öğrencilerinin Amerikan kültürünü yakından tanıyabilmeleri ve İngilizcelerini geliştirebilmeleri için çok sayıda değişik sosyal aktiviteler ve geziler organize etmektedir. Disney Kaliforniya Macerası, Disneyland, Magic Mountain, Universal Studios,Sea World, besketbol ve beyzbol maçları, plajlar, Holywood, Los Angeles, Beverly Hills, San Diego, Santa Barbar, konserler ya da müzikaller arasından seçim yapıp her hafta keyifli ve eğlenceli aktivitelerde bulunabilirsiniz. Ayrıca üniversite bünyesinde Cadılar Bayramı eğlencesi, Yetenek Sizsiniz şovları ve öğrencilerin kendi kültürlerini tanıtmak için yerel okulları gezdiği kültür günleri düzenlemektedir.

Güzel UCR kampüsü, güneşli ve güzel Kalifornia’nın kalbinde, Los Angeles’ın 80 km doğusunda yer almaktadır. Plajlara, kayak alanları ve tatil kasabalarına, eğlence parklarına ve tüm önemli turistik merkezlere yakındır.

Riverside 1870’te kurulmuş 300.000 nüfusuyla dost canlısı bir şehirdir. Geceleri serin olan ılık ve kuru bir iklime sahiptir. Riversidelı insanlar uluslar arası öğrencileri ağırlamaktan yıllardır memnuniyet duymakta şehir ise öğrencilere çok sayıda sosyal ve kültürel aktivite, eğlence ve alışveriş imkanı sunmaktadır.

UCR, sadece öğrencilerine sunduğu seçkin programlar ve kaliteli hizmetler ile değil aynı zamanda çok çeşitli ve eğlenceli aktiviteleri ile Amerika’nın batı yakasında eğitim almayı hayal eden öğrenciler için Riverside’ın doğal güzellikleri içerisinde kusursuz bir eğitim süreci vaad etmektedir.

468X60
Share.

Comments are closed.