Yurtdisi Oğrenimde Hangi Tur Barinmayi Tercih Etmelisiniz

0
468X60

Yurt dışında katılabileceğiniz tüm eğitim programlarında karşınıza pek çok barınma seçeneği çıkacaktır. Farklı bir ülkede İngilizce öğrenimi, lisans/yüksek lisans öğrenimi, yaz okulları ve sertifika programları için sunulan birçok konaklama çeşidi arasından size en uygun olanına karar vermeniz gerekmektedir. Bu konaklama çeşitleri içinde, aile yanı kalma, Kampüs içi/Kampüs dışı yurt, hostel, otel ve studio daire barınması bulunmaktadır.

Mesela uzun süreli İngilizce eğitimi alacak ve İngilizce düzeyini ilerletmeyi amaçlayan bir kişinin aile yanı barınmayı tercih etmesi önerilebilir. Aile yanı barınmayı seçen insanların, evcil hayvan tercihlerini, sigara kullanıp kullanmadıklarını ve varsa alerjilerini önceden danışmanlarına iletmeleri ve yaşacakları ailenin şartlarına saygı duymaları gerekmektedir. İstisnai durumlarda, birlikte yaşanılan aileden memnun kalınmaması durumunda konaklamanın değiştirilmesi uygun olabilir.

Bilhassa Malta Adası gibi yaz yerlerinde yaz sezonunda kısa zamanlı İngilizce öğrenimi görecek gençler otel veya hostel barınması tercih edebilir. Yaz kampına katılacak kişiler için ise güvenlik açısından Kampüs içi yurtlar önerilmektedir.
Yurtdışı eğitim seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.global-yurtdisiegitim.com/ sitesini inceleyiniz.

468X60
Share.

Comments are closed.